• Polskie marki galanterii skórzanej

  Ekskluzywne wyroby ze skóry polskiej produkcji zyskują coraz bardziej na znaczeniu. Od początku lat 90-tych polska galanteria skórzana przeżyła swoistą rewolucję. Od prostych i klasycznych akcesoriów skórzanych po wyrafinowane, luksusowe produkty charakteryzujące się najwyższą jakością. Polscy producenci galanterii skórzanej mogą już śmiało konkurować z zachodnimi markami, dostarczając produkt elegancki, trwały i nowoczesny.


  Poniżej przedstawiamy polskie firmy, których galanteria skórzana wyróżnia się na tle konkurencji.


  WITTCHEN

  Firma Wittchen uchodzi za lidera produkcji wyrobów ze skóry. Firma rozpoczęła swoją działalność na początku lat 90-tych od produkcji portfeli skórzanych. Dynamiczny rozwój w kolejnych latach sprawił, że marka szybko poszerzyła swój asortyment o torebki, rękawiczki, etui i akcesoria. Dziś galanteria skórzana marki Wittchen to synonim wyrafinowanej elegancji, ponadczasowego stylu oraz trwałości. Firma nie zwalnia tempa i każdego sezonu zaskakuje swoich klientów coraz bardziej oryginalną i niebanalną kolekcję torebek i akcesoriów.


  BATYCKI

  Historia marki Batycki jest równie fascynująca co jej galanteria skórzana. Początki sięgają roku 1948. Wówczas to jej założyciel Tadeusz Batycki rozpoczął produkcje ekskluzywnych wyrobów ze skóry. Na początku transformacji markę przejęła Bożena Batycka, która rozpoczęła rozwój sieci sprzedaży detalicznej, a także zapoczątkowała słynną kolekcję z bursztynem. Torebki i galanteria Batycki to dziś obiekt pożądania kobiet w całej Polsce. Produkty te są chętnie wybierane przez znane osoby i często prezentowane w prasie modowej.


  GALSKÓR

  Firma Galskór to producent galanterii skórzanej ze Słupcy. Przedsiębiorstwo na przestrzeni lat wyspecjalizowało się w ofercie teczek ze skóry. To, co wyróżnia firmę Galskór spośród innych producentów wyrobów skórzanych, to bardzo dobra jakość przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Wzornictwo przez wiele lat jest klasyczne i mimo wszystko ciągle zyskuje wierne grono odbiorców. Teczki Galskór są chętnie wybierane przez przedstawicieli handlowych, lekarzy i prawników. Dla tej grupy osób Galskór jest gwarancją zachowania tradycji polskiego rękodzieła.


  LAMATO

  Polska firma Lamato rozpoczęła swoją produkcję galanterii w 1991 roku. Z upływem czasu wypracowała swój własny i niepowtarzalny styl. Kolekcja Lamato to przede wszystkim torebki skórzane i torby męskie. Wyroby te charakteryzuje funkcjonalny fason połączony z wysokiej jakości skórą. Krakowska manufaktura w swojej ofercie posiada duże torby damskie ze skóry, praktyczne listonoszki i torby na ramię. W kolekcji męskiej znajdziemy ekskluzywne torby podróżne oraz eleganckie teczki skórzane. Lamato to polska tradycja i zamiłowanie do galanterii skórzanej.


  VALENTINI

  Valentini mimo włosko brzmiącej nazwy jest firmą polską. Marka posiada w swojej ofercie portfele skórzane, torebki, teczki męskie i drobne akcesoria. Niezależnie od dużej konkurencji, obok kolekcji Valentini nie można przejść obojętnie. Piękne skóry, bardzo nowoczesne wzornictwo i funkcjonalność przypada do gustu osobom, które poszukują nieco bardziej niekonwencjonalnych fasonów. Marka idzie z duchem czasu. Galanteria skórzana Valentini zaskakuje każdego sezonu i zdecydowanie odbiega od tradycyjnego rzemiosła polskich kaletników.


  To tylko wybrane marki, które w swojej ofercie posiadają galanterię skórzaną. Na przestrzeni ostatnich lat rynek ten mocno ewoluował. Łączenie tradycyjnego rzemiosła z nowoczesnością i dynamizmem naszych czasów pokazuje, że wyroby skórzane muszą łączyć te dwie cechy. To właśnie będzie stanowić o powodzeniu i sukcesie obecnych i przyszłych marek z branży galanterii.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial