• Walizka Puccini czy Wittchen?

  Porównujemy popularne firmy walizek


  Komfort podróżowania w dużej mierze zależy od wyboru właściwej walizki. Jeśli chcesz uniknąć problemów na lotnisku, gdzie nikt specjalnie nie dba o Twój bagaż, a także w estetyczny sposób posegregować zawartość oraz zabezpieczyć ją przed złodziejami, nie kupuj pierwszej lepszej walizki. Warto wybrać dobry produkt, odpowiednio dostosowany do Twoich potrzeb. Dlatego też prezentujemy walizki dwóch renomowanych marek – Puccini oraz Wittchen. W czym są podobne, a czym się od siebie różnią? Sprawdź i wybierz idealny model dla siebie.

  Wymiary, pojemność i waga walizek

  To dwa parametry, które odgrywają niezwykle istotną rolę przy wyborze walizki. Dzielimy je na: małe, średnie oraz duże. Małe torby często pełnią funkcję bagażu podręcznego, dlatego przy ich wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na rozmiar. Wśród walizek Puccini i Wittchen znajdziemy szeroki wybór modeli spełniających kryteria bagażu stosowane przez linie lotnicze. Doskonałym przykładem są tu małe walizki: Puccini ABS04 Ibiza czy Wittchen Wavy Line.

  Obaj producenci proponują również bagaże średnie i duże. W tym przypadku przyjrzyjmy się bliżej pojemności. Średnie znajdziemy w przedziale 50-90 litrów, będą więc doskonałe na wyjazdy do tygodnia. Jeśli natomiast zależy nam na naprawdę pojemnym modelu, powinniśmy zwrócić uwagę na walizki Puccini, bo wśród nich znajdziemy taką, która jest około 30 litrów większa w porównaniu do Wittchen. To duży model Puccini Stockholm o pojemności 126 l i wadze 4,7 kg. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość poszerzenia walizy, co pozwala na uzyskanie objętości nawet o 25 % większej niż pierwotnie.


   

  Jeśli chodzi o wagę, wiele modeli Wittchen jest lżejszych od Puccini. Dla przykładu: poliwęglanowa Wittchen PC Ultra Light o pojemności 95 l waży 3,7 kg, a 88-litrowa Puccini Stockholm wykonana też z poliwęglanu waży 4 kg.


  Walizki twarde i miękkie

  Obie marki oferują walizki twarde wykonane z trwałych termoplastycznych materiałów, takich jak poliwęglan czy ABS, odpornych na uszkodzenia, wgniecenia, pęknięcia i wilgoć. Ponadto wśród modeli Wittchen znajdziemy walizki polipropylenowe, które są nieco tańsze i lżejsze od poliwęglanowych.

  Miękkie walizki zarówno Puccini, jak i Wittchen wykonuje się z włókien poliestrowych. Z kolei Puccini oferuje jeszcze walizki miękkie nylonowe. Ten rodzaj bagażu cechuje niezwykła elastyczność, dzięki czemu możemy do niego włożyć nieco więcej rzeczy.


  Wygląd – wewnątrz i na zewnątrz

  O funkcjonalności tego typu toreb podróżnych decyduje rozkład ich wnętrza, a także dodatkowe elementy, takie jak kieszeń na dokumenty czy laptopa. Walizki Wittchen i Puccini podzielone są wewnątrz na dwie komory. Jedna z pasami zabezpieczającymi – na odzież, a druga zamykana na suwak. Różnią się jednak między sobą ilością posiadanych kieszeni. Ponadto walizki Wittchen (np. Wittchen Travel Light) posiadają specjalnie dedykowane miejsca na dokumenty.

  Jeśli zaś chodzi o wygląd zewnętrzny, obie marki proponują modele klasyczne, eleganckie w stonowanych barwach, jak i niezwykle ciekawe, designerskie, przyciągające spojrzenie. Spójrzmy chociażby na te z kolekcji Wittchen V Line, charakteryzujące się ciekawą teksturą czy Puccini Voyager w śmiałej kolorystyce. Nie sposób nie zwrócić jednak uwagi na wspomnianą wcześniej serię Puccini Stockholm wyróżniającą się na tle innych bagaży wyjątkowo gustownymi zdobieniami na rączce, zamku oraz froncie, wykonanymi ze skóry ekologicznej.


  Prowadzenie i przenoszenie walizki

  Walizki Puccini i Wittchen mają dwa bądź cztery kółka. Walizki Puccini wyróżniają się jednak solidnymi, podwójnymi kołami obrotowymi, które umożliwiają przemieszczanie ich we wszystkich kierunkach. Wszystkie posiadają wysuwaną teleskopową rączkę, przy czym walizki Wittchen wyposażone są w elastyczne gumowe uchwyty, mające zapewnić jak najlepszy komfort przenoszenia.

  Zabezpieczenia walizek

  Wszystkie walizki posiadają zamek szyfrowy. Zarówno Puccini, jak i Wittchen oferują też modele z systemem TSA, niezwykle przydatnym w przypadku rewizji bagażu przez służby celne. Dzięki niemu istnieje możliwość otwarcia i zamknięcia walizki bez uszkodzenia zamka.

  Porównanie cen walizek

  Większość modeli wśród Puccini jest znacznie tańszych. Dla przykładu: duża poliwęglanowa walizka Puccini Stockholm o pojemności 126 l kosztuje 399 zł, a Wittchen PC Ultra Light wykonana z tego samego materiału o pojemności 95 l to koszt 659 zł.


  Z powyższego zestawienia wynika, że walizki obu marek to produkty mocno do siebie podobne, jedynie z niewielkimi różnicami. Dlatego też nie sposób jednoznacznie wskazać, które są lepsze – Wittchen czy Puccini. Jednak jedno jest pewne, decydując się na zakup któregokolwiek modelu, otrzymamy produkt znanej i cenionej marki, wykonany z najwyższej jakości materiałów.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial