• Wybór walizki

  Walizka duża, na kółkach, a może walizka kabinowa ? Z zamkiem TSA czy szyfrowym ?
  Podpowiadamy jaką walizkę powinniśmy wybrać i na co należy zwrócić uwagę planując wyjazd na wakacje.


  Walizka na kółkach

  Obecnie większość produkowanych walizek wyposażonych jest w kółka. Ma to na celu poprawienie komfortu użytkownika. Ale wybierając swoją ulubioną walizkę musimy wziąć pod uwagę kilka elementów: 2 czy 4 kółka ? Kółkach plastikowe, gumowe czy kauczukowe ? Rodzaj układu jezdnego jest bardzo istotny, gdyż jest to jeden z najbardziej eksploatowanych elementów bagażu.

  Najmniej trwałe są walizki na plastikowych kółkach – renomowani producenci bagażu nie używają tego typu rozwiązań. Wybierając walizkę na kółkach gumowych bądź kauczukowych mamy pewność, że będzie nam służyć przez wiele podróży. Warto zwrócić uwagę czy kółkach są podwójne – zapewni nam to większą stabilność oraz zmniejszy zużycie układu jezdnego.

  Sklep z kolekcją walizek na kółkach >


   Zabezpieczenie i komfort w podróży

  Zwykle warto zainwestować więcej w markową walizkę i nie martwić się w czasie urlopu. Dobra walizka musi być odpowiednio zabezpieczona oraz posiadać szereg udogodnień dla użytkownika. Zamek szyfrowy bądź zamek TSA to obecnie standard, decydując się na wybór renomowanego producenta bagażu. Najnowszym rozwiązaniem jest wbudowany w skorupę zamek TSA, który nie ulegnie zniszczeniu nawet w ekstremalnych warunkach. Jeżeli myślimy o podróży za ocean, zgodnie z tamtejszymi wymogami – nasza walizka musi posiadać zamek TSA. Podróżując po Europie wystarczy nam zabezpieczenie w formie zamka szyfrowego. Warto jednak mimo wszystko wziąć pod uwagę zakup walizki z zamkiem TSA.

  Bezpieczeństwo naszego bagażu jest niezwykle ważne, ale równie ważny jest nasz komfort podróżowania. Dlatego też musimy zwrócić uwagę na dwa elementy: uchwyty oraz rączka. Nasza idealna walizka wyposażona jest w co najmniej dwa uchwytu, a teleskopowa rączką wykonana jest z aluminium i posiada stabilne mocowanie.

  Sprawdź całą ofertę bagażu > 


   Otwieramy walizkę

  Mając rozwiązany problem z kółkami, bezpieczeństwem i komfortem sprawdzamy zatem czy nasza walizka jest odpowiednio wyposażona wewnątrz. Błyskawiczne zamki powinny działać bardzo swobodnie i zapewnić nam szybki dostęp do naszego bagażu. 

  Pasy zabezpieczające odzież to również już standard w przypadku markowej walizki. Powinna ona również posiadać oddzielną komorę na akcesoria oraz dodatkowe kieszonki na obuwie czy bieliznę. Czym więcej kieszonek tym lepiej – pozwoli nam to uporządkować swój bagaż. Niemieckie marki jak Travelite czy Titan wiodą tutaj prym w kwestii użyteczności.

  Sprawdź walizki Travelite >


  Rozmiar walizki

  Kończąc nasz poradnik w wyborze walizki na końcu przyjrzymy się dostępnym rozmiarom. A więc wszystko zależy od naszych potrzeb – tak również została skonstruowana oferta producentów. Walizka duża to zwykle pojemność liczona w litrach, która zawiera się w przedziale 80-100 litrów. Z pewnością myśląc o długich wakacjach powinniśmy zdecydować się na zakup dużego bagażu. Ale również może to być odpowiednia walizka dla 3-osobowej rodziny, która zabiera ze sobą tylko najbardziej potrzebne elementy garderoby. Walizka średnia to najbardziej uniwersalny rozmiar. Przedział 50-80 litrów powinien pozwolić na spakowanie niezbędnej garderoby dla jednego lub dwóch podróżujących. O ile nie przewozimy dużych przedmiotów jest to najbardziej odpowiedni rozmiar na dwutygodniowy urlop. Trzecim rozmiarem jest mała walizka zwana potocznie kabinową. Zazwyczaj pełni funkcję bagażu dodatkowego, a niektóre walizki kabinowe możemy wnieść na pokład samolotu. Warto jednak zapoznać się z wytycznymi linii lotniczych i sprawdzić czy nasza walizka kabinowa spełnia kryteria wniesienia na pokład. Najpopularniejsze i najbardziej optymalne są małe walizki 40 litrowe. Przy krótkich wyjazdach mogą one pełnić funkcję bagażu podstawowego.

  Sprawdź walizki duże >

  Sprawdź walizki średnie >

  Sprawdź walizki małe >


   Oczywiście nie odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania w kwestii wyboru walizki. Ale z pewnością przybliżyliśmy najważniejsze aspekty, które należy wziąć pod uwagę podczas dokonywania zakupu. W sklepie ROYALPOINT.PL prezentujemy selektywną ofertę czołowych producentów walizek takich jak: Wittchen, Puccini, Travelite, Titan czy Dielle. Zachęcamy do zapoznania się z naszą kolekcją, a w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial