• Moda na luksus

  Polacy pokochali luksus, a to za sprawą wzrostu zamożności oraz dostępności produktów i usług na rodzimym rynku. Według najnowszego raportu na temat rynku dóbr luksusowych liczba Polaków zamożnych i bogatych w roku 2016 przekroczyła 1 milion. Największy udział w rynku przypada na samochody luksusowe i premium. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również odzież, akcesoria skórzane oraz markowe torebki. Wraz ze wzrostem dochodów Polacy równie chętnie inwestują w sztukę. Ale co tak naprawę dla nas oznacza luksus ? Jest to styl życia czy może chęć posiadania drogich produktów, którymi chcemy zaimponować otoczeniu?

  POGOŃ ZA LUKSUSEM

  Znane gwiazdy zapytane o to czym dla nich jest luksus, udzieliły często zaskakujących odpowiedzi. Dla znanej blogerki modowej były to tkaniny, które sprawiają, że czuje się komfortowo, z kolei dla dziennikarki prowadzącej program telewizyjny luksusem okazał się czas. Znana modelka odpowiedziała, że luksus to styl i życie w zgodzie ze sobą.

  Harmonia i życie w zgodzie z własnym Ja to obecnie luksus na który niestety może sobie pozwolić coraz mniej osób. Bo luksus to przede wszystkim komfort i przyjemność zarówno w sferze emocjonalnej jak również materialnej. Często jednak w pogoni za pieniądzem, wygodnym i luksusowym stylem życia, na plan drugi schodzi nasze życie emocjonalne. Oczywiście nie ma nic złego w tym, że dążymy do tego żeby poprawić nasz komfort życia, że chcemy otaczać się rzeczami pięknymi. Problem pojawia się w momencie gdy zostaje zachwiana równowaga między naszymi dążeniami do posiadania coraz więcej bo inni też mają, a skupieniu się na sobie i wewnętrznych potrzebach. Faktem jest również, że otoczenie nie pozostaje bez wpływu i często nieświadomie wpadamy w ten szalony wir. Pogoń za luksusem dla samego jego posiadania staje się priorytetem, a radość i satysfakcja schodzą na drugi plan.

  Życie luksusowe może być fascynujące, pełne wrażeń i niezwykłych doznań. Nic więc dziwnego, że wyzwala w nas tak wielkie emocje od pożądania do nienawiści. Naszym celem jednak nie powinno być dążenie do posiadania dużej ilości dóbr, gdyż w żaden sposób nie są one w stanie zastąpić nam naturalnych potrzeb. Jeżeli uda nam się zachować harmonię w naszym codziennym życiu oraz będziemy żyć w zgodzie z własnym Ja wówczas wszystko stanie się możliwe, a życie w luksusie będzie tylko kwestią wyboru.


  wf

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial